Naci Aşkun - Gökkurt Sözlük
1906 yılında Uşak'da doğan Naci Aşkun, Harp Okulu mezunudur. Türk Silâhlı Kuvvetleri'nin çeşitli kademelerinde görev yaptıktan sonra, 15 Nisan 1940 tarihinde Kurmay Yüzbaşı olarak MAH Riyâseti emrine tayin edilmiş, 1952 yılına kadar çeşitli üst görevlerde bulunmuş ve 27 Mayıs 1952 tarihinde Roma Askerî Ataşeliği'ne atanmıştır. 27 Mayıs 1960 İhtilâli'nden sonra tekrar MAH Riyâseti'nde görev alan Naci Aşkun, 17 Ocak 1961 tarihinde MAH Reisi olarak tayin edilmiş ve bu görevi 18 Ağustos 1962 tarihine kadar sürdürmüştür.

Tümgeneral rütbesi ile emekli olan Naci Aşkun, 1982 yılında vefat etmiştir.