ülkemde kaçak ve sığınmacı i̇stemiyorum – Gökkurt Sözlük
bu başlık ülkedeki kaçak ve sığınmacılara karşı bir kamuoyu kampanyasıdır.
bu başlık altında neden ülkelerine geri gönderilmeleri gerektiğini haklı* bir gerekçe ile ifade ediniz.

örneğin; ülkemde kaçak ve sığınmacı i̇stemiyorum, çünkü; ülkemin demografik yapısına tehlike arz ediyor.

ülkemde kaçak ve sığınmacı i̇stemiyorum, çünkü; ülkemde yaşam şartlarını daha da zorlaştırıyorlar.

gibi gibi..

türkçü bir sözlüğüz evet, ama sizden ricam bu başlıkta şovenist, ırkçı bir dil takınmadan niçin artık gitmeliler ? bunu yurdum insanına anlatın. zira bir kendi dilimizi kullanınca sadece bir kesimin bunu istediğini düşünüyorlar. peki gitmeleri için sebepleri biz söyleyelim.
Ülkemde kaçak ve sığınmacı istemiyorum, çünkü; Paramiliter güç (Paralel Ordu) tehlikesi oluşturuyor ve geleceğimizi tehdit ediyor.
Ülkemde kaçak ve sığınmacı istemiyorum, çünkü; kültürümüzün ve toplumumuzun yapısına uymuyorlar, ayak uyduramıyorlar. Güvenliğimizden endişe duymamıza neden oluyorlar. En önemlisi de doğurganlık oranlarının yüksek olması önümüzdeki yıllar için çok büyük tehlike arz ediyor.
ülkemde kaçak ve sığınmacı istemiyorum, çünkü; kültürümüzün ve toplumumuzun yapısına uymuyorlar, ayak uyduramıyorlar. güvenliğimizden endişe duymamıza neden oluyorlar. en önemlisi de doğurganlık oranlarının yüksek olması önümüzdeki yıllar için çok büyük tehlike arz ediyor.
Bir insanın kendi ülkesine dönmesini istemeyen insanın zihniyetinin sorgulanması gerekirken, biz niçin gönderilmeliler ? Bunu konuşuyoruz. Garip bir hâlin içindeyiz.
Ülkemde kaçak ve sığınmacı istemiyorum çünkü bizim için her yönden tehdit oluşturuyorlar. Toplumlarımız birbirine benzemiyor . Onların yaşam tarzıyla Türk toplumunun yaşam tarzı asla uyuşmuyor. En büyük tehlikelerden birisi de terör olayları, çok fazla nüfuslu olduklarından dolayı bir araya gelip ülkede iç savaşa bile sebebiyet verebilirler. Eğer ki vatansever olduğumuzu şehitlerimizin kanıyla sulanan toprakları mültecilere vermek istemediğimden vicdani olarak rahat etmediğimden dolayı ülkemdeki mültecilerin gitmesini istiyorum.