Esat Oktay Yıldıran | Gökkurt Sözlük
bak ! sen buraya suç işledin ve geldin. sen masum değilsin ve seni camiden getirmediler. suçun her ne olursa olsun bana, askerime ve kurallarıma uyacaksın. yine söylüyorum, seni buraya ben getirmedim. sen kendin geldin. o halde burada kurallara uyacak, buradan çıkarken de vatanına, milletine ve ailene hayırlı bir evlat olacaksın. ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin. ha ! bu diyardan gidemeyeceğine göre bu deveyi güdeceksin, bunun başka yolu yok.

burası askeri bir okul, dışarıda beynin ruhun kirlenmiş. bu okulda beynindeki pisliklerden arınıp ruhunu temizleyeceksin. vücudunu kapsayan o pis kandan kurtulup, has türk kanını taşıyarak; vatanına, milletine hayırlı bir evlat olacaksın. ama herhangi bir şekilde kurallara uymazsan; her şey değişir. buradan sağ çıkamazsın.

ben kıbrıs'ta, yavru vatanda görev yaptım. oradaki türkleri kahpe makarios'tan kurtardım. kıbrıs harbi'nde 3 rum çocuğunu kıtır kıtır doğradım, önce öldürdüm sonra kestim ve sonra kanlarını içtim. burada allah varsa allah benim.

(bkz:Kanlı Postal) filminde şehit binbaşı esat oktay yıldıran'ın mahkumlara yaptığı konuşma olarak iddia edilmekte.